Konferencja zasilanie „elektro.info”

O KONFERENCJI

Konferencja szkoleniowa
„ZASILANIE BUDYNKÓW ORAZ SAMOCHODÓW ELEKTRYCZNYCH W ENERGIĘ ELEKTRYCZNĄ”
15 października 2020 r.
Warszawa, Al. Jerozolimskie 92, biurowiec West Gate

Tegoroczna konferencja techniczno-szkoleniowa organizowana przez redakcję „elektro.info”, została poświęcona dwóm problemom: zasilaniu budynków w energię elektryczną w warunkach normalnych i w czasie pożaru oraz ładowaniu samochodów elektrycznych.

Metodyka zasilania budynków w warunkach normalnych, pomimo funkcjonowania szeregu przepisów i norm, często jest źle pojmowana przez projektantów oraz inwestorów. Jeszcze większy problem występuje przy zasilaniu urządzeń wspomagających ewakuację w czasie pożaru. Stan ten jest powodowany brakiem wiedzy z dziedziny elementarnej torii pożarów u elektryków oraz niedostatecznej wiedzy dotyczącej zasilania budynków u pożarników. Nasza konferencja ma za zadanie uzupełnić występujące braki w tym zakresie u uczestników procesu budowlanego.

Osobnym problemem jest ładowanie samochodów elektrycznych. Wbrew pozorom jest ono ściśle związane z zasilaniem budynków w energię elektryczną. Rosnąca liczba samochodów elektrycznych wymaga bowiem rozwiniętej infrastruktury ładowania pojazdów, gwarantującej bezpieczeństwo elektryczne osób z niej korzystających. Brak rzetelnej wiedzy w tym zakresie powoduje szereg niedomówień oraz skutkuje tym, że użytkownicy pojazdów elektrycznych poruszają się niejako po omacku. Liczymy, że prezentowane podczas konferencji referaty w znaczący sposób przybliżą tę tematykę oraz przyczynią się do wzrostu bezpieczeństwa w przedmiotowym zakresie.

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Julian Wiatr
Redaktor Naczelny „elektro.info”

 

Przewiń do góry